روابط میان فردی

همسرتون اولویت چندمه ؟

به نام خدا

همسرتون اولویت چندمه ؟

خیلی از ماها به شغل ،ماشین یا برنامه های شخصیمون بیشتر از ارتباط با همسرمون اهمیت میدیم.ممکن خیلی از اوقات کنار هم بودنمون رو همیشگی و مسلم فرض کنیم.اما حقیقت اینکه اگه ما از روابطمون مراقبت نکنیم اونا کم کم ضعیف و ضعیفتر میشن و در نهایت از هم میپاشن.اگه میخواین حاصل ازدواجتون رابطه سالم وانرژی بخش باشه باید اونارو در اولویت های خود قرار بدین وهمسرتون باید این تغییر اولویت گذاری رو در رفتار شما ببینه.اگه همسر شما احساس نکنه که در ذهن شما جایگاه خاصی داره دیر یا زود ممکنه با فردی آشنا بشه که در اون این احساس مهم رو ایجاد کنه.این که  رابطه با همسرتون رو نسبت به هر چیز دیگه ای اولیت قرار بدین عملا کار اسونی نیس مخصوصا زمانی که وظایف زیادی داشته باشین.مثلا شغلی که زمان زیادی از شما میگیره،بچه هایی که توجه و زمان شما رو میخوان و مسئولیت های زمان بر مشابه دیگه…

با وجود اینکه هر یک از این موارد ، جایگاه مخصوص به خود رو دارن ،داشتن ازدواجی موفق مهم ترین بخش زندگی هر فرده که نسبت به بخش های دیگه زندگی نیاز به  توجه بیشتری داره.

رابطه زناشویی سالم شما میتونه برای اطرافیانتون مفید باشه.این بهترین کادوییه که میتونین به بچه هاتون بدین.میخواد بچتون سه ساله باشه یا شصت و سه ساله!!!!

دونستن اینکه پدر مادر ها رابطه  خوبی با هم دارن برای بچه ها احساس امنیت و پایداری ایجاد میکنه.

 

نویسنده : مژده خواجه پور – الهه طحان

از طرفی دیگه برقرار کردن تعادل میان نقش والدی و همسری برای خیلی از افراد سخته.یکی از بزرگترین اشتباهاتی که یک فرد میتونه تو روابطش مرتکب بشه اینکه اجازه بده بچه هاش به همسرش اولویت پیدا کنن.

شاید فک کنین که به نفع فرزندتون عمل میکنین اما در واقع اینطوری نیست.زمانی که برای بچه هاتون اهمیت بشتری نسبت به همسرتون قائل  بشین  باعث خراب شدن رابطه زناشوییتون شدین و با متزلزل شدن پایه های ازدواجتون بچه هاتون بیشتر از هر کسی آسیب میبینن.

 

تمرین ها:

  • به همسرتون بگید و با رفتارتون به اون نشون بدین که اون در بالای فهرست اولویت های شما قرار داره و به اون اطمینان بدین که چیزی نمی تونه اونو از جایگاهش پایین بیاره.
  • هر روز به همراه همسرتون ساعتو یه ربع زودتر از قبل تنظیم کنین و صبح ها قبل از شروع کار یا زندگی روزانه زمانی رو با همسرتون بگذرونین و بهم توجه و علاقه نشون بدین.

نویسنده : مژده خواجه پور – الهه طحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا