تست های روانشناسی

تست روانشناسی شخصیت MMPI-370

آزمون چند وجهی MMPI توسط گروهی از پژوهشگران آمریکایی ارائه شده است . این آزمون به علت جامع بودن و صحیح بودن نتیجه های آن ، به سرعت از محبوبیت بالایی برخوردار شد و بیش از پنجاه کشور آن را به زبان خود ترجمه کردند .

تست شخصیت MMPI-370، تست روانشناسی شخصیت تخصصی است که برای آگاهی از مشکلات روانشناختی و شخصیتی خود می توانید از نتیجه این تست بهره بگیرید.

نتیجه تست MMPI-370 به صورت تفسیر و رسم نمودارهای مربوطه بعد از انجام عملیات پرداخت قابل ارائه خواهد بود توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید تفسیر به صورت جزیی انجام شود باید نتیجه تست را به متخصصین روانشناسی ارائه دهید. که دارای کارشناسی ارشد یا دکتری بالینی باشند.

تست روانشناسی شخصیت MMPI-370 شامل ۳۷۰ سوال است که پاسخ به آنها به صورت بلی و خیر است. این آزمون دارای دو مقیاس روایی و بالینی است

هدف از اجرای تست شخصیت MMPI
این تست نقش مهمی در تعیین مشکلات اجتماعی، شخصی و رفتاری در بیماران روانی دارد و اطلاعات با ارزشی در جهت تشخیص و درمان بیماران در اختیار روانپزشک می‌گذارد ولی به دنبال کشف بیماری روانی نمی‌باشد.

هدف از اجرای این تست شناخت ابعاد شخصیت آزمون دهنده بوده و ویژگی‌های شخصیتی فرد را مشخص می‌کند. کاربرد تست در موارد استخدام مشاغل خاص و مهم، ازدواج و مسائل خانوادگی و همچنین شناسایی اختلالات رفتاری و روانی می‌باشد.

تست شخصیت MMPI یک ابزار تخصصی است و برای افرادی که دچار اختلال شخصیت و مشکلات روان شناختی هستند ساخته شده و نتایج به دست آمده در مورد افراد بهنجار و عادی کاربرد کمتری دارد.

نسخه های تست MMPI:
تست MMPI نسخه ۵۶۷ سوالی
تست MMPI نسخه ۳۷۰ سوالی
تست MMPI نسخه ۷۱ سوالی (فرم کوتاه آزمون آنلاین MMPI)

برخی از کاربردهای تست MMPI
– در امور قضایی و اصلاح تبهکاران
– ارزیابی بیماریهای همچون بیماری استرس پس از ضربه (PTSD) ، افسردگی بالینی و اسکیزوفرنی
– یافتن کاندیدهای مناسب جهت موقعیتهای اجتماعی که با سلامت جامعه در ارتباطند. مانند کارکنان انرژی هسته ای، افسران پلیس، خلبانان هواپیما و سایر موارد.
– ارزیابی بیماران روانی و انتخاب رویکرد درمانی مناسب
– مراکز مشاوره دانشگاهها
– ازدواج و مشاوره خانواده
– سازمانهای استخدامی
این آزمون یکی از پرکاربردترین آزمون ها در حیطه بالینی و آسیب‌شناسی روانی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا